Nabídka:

Počasí:

  • Počasí zítra
  • Počasí pozítří

Počítadlo:

  • Počítadlo

Odkazy:

www.windguru.cz

www.modelbazar.cz

www.sam78.cz

www.rcmania.cz

www.kolmanl.info

www.lomcovak.cz

lmk.vsetin.org

fil.7x.cz

www.flyingisgreat.com

www.speaker.cz

Sky dancer:

 (07.2005) Sky dancer vznikl částečnou úpravou tvarů Gloud dancera. Změny se týkají rozpětí - je zvětšeno na 2500 mm. Tvar konců křídel a VOP jsou také změněny. Křídla jsou lomena již 3krát s tím, že posledním lomením (konec křídla) jsem se snažil napodobit něco jako winglety kvůli stabilitě éra. Směrovka má větší plochu. Celkově je tvar trupu a křídel ladnější a efektnější. Konstrukce je celobalsová, trup z desek tl.3mm. Potaženo papírem ve dvou vrstvách. Nejprve bílým a potom barevným.
 Ovládání pouze VOP a SOP je dáno tím, že jsem použil stejné vybavení jako u Gloud dancera - tedy směrovka a výškovka. Starty z gumicuku jsou bez problému, nemusím vůbec řídit směr. Celkově je éro stabilní, ikdyž citlivé na řízení. Viz foto a video.

Rozpětí: 2500mm
Délka: 1280mm
Výška: 257mm
Váha: 900g (+RC)
Ovládané: S,V

Plánky: GIF a DWG

Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google
Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google

Videa:

Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google

 (01.2013) protože Sky dancer ležel pěknýchj pár let na půdě v dezolátním stavu, rozhodl jsem se pro jeho renovaci. Povrch éra jsem kdysi nastříkal nitrobarvami a to jsem neměl dělat, protože potah značně zkřehl a popraskal. Celé křídla s vop a sop jsem tedy zbavil potahu, opatrně obrousil a znova potáhl, ale tentokráte barvenou Mikelantou. Elektropohon obstarává 100W stříďák Cemech, regl Jeti 25A a dvě serva HS81 na ovládání vop a sop. Přijímač jsem použil Graupner DS 19.

Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google
Popis obrázku pro google
© Copyright 2007 – 2011. Zdeněk Kopeček. Všechna práva vyhrazena.