Nabídka:

Počasí:

  • Počasí zítra
  • Počasí pozítří

Počítadlo:

  • Počítadlo

Odkazy:

www.windguru.cz

www.modelbazar.cz

www.sam78.cz

www.rcmania.cz

www.kolmanl.info

www.lomcovak.cz

lmk.vsetin.org

fil.7x.cz

www.flyingisgreat.com

www.speaker.cz

Trimetrovka:

 (06.2004) Jako malý kluk jsem dlouho pokukoval po větroních z drahých stavebnic s laminátovým trupem, které byly k dostání u nás ve Val. Mezu v modelářské prodejně DOSS, ale já na ně neměl peníze, takže jsem mohl jen snít… No ale doba pokročila a po ukončení vzdělání a odmlce vlivem hraní v různých kapelách, jsem se po 15! letech pustil opět do modelařiny. Nakonec jse mi z internetu po inzerátu podařilo získat za 500kč originální laminátový trup MODELA. Takže sny se plní. Křídlo, VOP a SOP jsou celobalsové konstrukce se smrkovými nosníky, potaženy částečně balsou, částečně papírem. K trupu se křídlo nasouvá na 2x oc. kulatiny průměr 6. Serva křidélek jsou v křídle, kabel k přijímači je veden papírovou trubičkou. Kabinu jsem nevyrobil z plexiskla, ale z balsových lišt, vytmelil a vybrousil do požadovaného tvaru. Do cca poloviny kabiny je zalepena plastová matice M6 pro uchycení fotoaparátu. Používám Pencameru Aiptek 1,3 Mgp.(40g)
 Povrchovka je bílou lesklou syntetikou stříkanou ve dvou vrstvách fixírkou(UF!). Přistávací kolečko je ze spod trupu dokrytováno a spolu s vlečným háčkem je v tomto místě trup zesílen smrkovým hranolem. Létání je nádherné, éro je krásně ovladatelné a pěkně citlivé na termiku. Když s ní prolétávám kolem sebe, tak vítr ji obtékající slyšitelně šumí. Protože se mi ale líbilo víc upořádání ocasních ploch a tvar křídel jako má DISCUS, tak jsem postavil ještě křídla celá potažená balsou 2mm, dvakrát zalomená s křidélky víc od trupu. Nové rozpětí 3600mm, VOP a SOP do tvaru „T“(viz foto) První lety vykazovaly větší výkonnost a hlavně jsem se nemusel už starat o potrhaný potah od strniště. Ale bohužel jsem při jednom startu z gumicuku letadlo zapíchl střemhlav do země, křídla namaděru, popraskaný trup. no hrůza. Závada? Baterie pro přijímač byly uloženy v plastovém boxu a na okamžik došlo k přerušení proudu.
 Za chyby se platí i když jsem sice křídla a trup opravil a nastříkal, ale nárust hmotnosti na levém křídle nemělo smysl dovažovat. Váha 2,6kg byla moc. Létalo to, ale nic moc, takže v současnosti je Třímetrovka zase v původním vzhledu. Viz foto a video.

Rozpětí: 3000mm (3600mm)
Délka: 1254mm
Výška: 295mm
Váha: 1,2kg (bez RC)
Ovládané: S,V,K

Plánky: JPG a DWG

Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google
Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google
Popis obrázku pro google
© Copyright 2007 – 2011. Zdeněk Kopeček. Všechna práva vyhrazena.