Nabídka:

Počasí:

  • Počasí zítra
  • Počasí pozítří

Počítadlo:

  • Počítadlo

Odkazy:

www.windguru.cz

www.modelbazar.cz

www.sam78.cz

www.rcmania.cz

www.kolmanl.info

www.lomcovak.cz

lmk.vsetin.org

fil.7x.cz

www.flyingisgreat.com

www.speaker.cz

Bublina:

 (01.2005) Modelářství se vyvíjí a dnes se používají pro stavbu modelů takové materiály, že se člověk diví, ale asi se s tím musíme smířit. Mladí modeláři asi nemají čas a chuť vyřezávat žebra, nebo nosníky z balsy, tak se používá Polystyren a Potpron a Climapor a EPP… Tak jsem se taky nechal úspěšně nakazit od modeláře Jana Kaplana a postavil jsem si kopii letadla Bublina od firmy Telink z 4mm Potpronu. Plánek jsem upravil v AutoCadu na rozpětí křídel 800mm. Stavba je opravdu rychlá a za dva dny bylo éro na světě. Desky jsem ohýbal nad horkým vzduchem z fénu (který mi půjčila moje manželka) a v rukou vytvaroval. Nepoužívám technologii „O hranu stolu“, protože materiál praská. Panty jsou použity plastové. Povrchovka je natónovaným Balakrylem do žluta.
 Pohon tvoří SPEED 300(přečasovaný),převod 1:7+vrtule FSK(lopata) + regulátor JES 250 + bat. 2S Li-pol 1500 mAh. Éro lítá pěkně, křidélka jsou účinná až až. Nakonec jsem směrovku vyřadil z ovládaných prvků, protože na nožovku se nechystám a akrobatit se dá i bez ní. Let na zádech je opravdu zajímavá věc a hlavně nemusím mít strach, jestli vyberu zatáčku, nebo výkrut. Přidám plyn a letadlo vystřelí z problému jako nic. Visení je ještě to, co se mi nedaří, ikdyž doma se to dařilo, tah motoru je vyšší než hmotnost éra. Prý baterie v mrazu nedávají to co v teple…takže uvidím. Viz foto a video.

Rozpětí: 800mm
Délka: 824mm
Výška: 250mm
Váha: 0,20kg (bez RC a motoru)
Ovládané: S,V,K,M

Plánky: JPG a DWG

Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google
Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google

Videa:

Popis obrázku pro google
© Copyright 2007 – 2011. Zdeněk Kopeček. Všechna práva vyhrazena.