Nabídka:

Počasí:

  • Počasí zítra
  • Počasí pozítří

Počítadlo:

  • Počítadlo

Odkazy:

www.windguru.cz

www.modelbazar.cz

www.sam78.cz

www.rcmania.cz

www.kolmanl.info

www.lomcovak.cz

lmk.vsetin.org

fil.7x.cz

www.flyingisgreat.com

www.speaker.cz

Bleriot Canard(XXV):

 (12.2008) Tohle éro ja tak škaredé, až je pěkné. To bylo první, co mě napadlo, když jsem si poprvé prohlížel fotky. Uspořádání křídel do tvaru kachny, rotační 7-mi válec v tlačném uspořádání, no prostě nádhera. Ikdyž uběhl asi rok od objevení na internetu, přeci jen jsem se nakonec pustil do stavby. Použitý materiál na trup je balsa 5x8mm - tyto podélníky je třeba napřed namočit a natvarovat, ohnutí na trupu je dost velké. Pak 4x4mm na vzpěry. Žebra na vop jsou z balsy tl. 2mm nosník je smrk a balsa 5x2mm. Křídla mají žebra z balsy tl. 2mmm lišty pak 2x2 a 2x4mm. Náběžka a odtokovka středně tvrdá balsa.

 (01.2009) Pustil jsem se do podvozku. Třmen je vylaminován z uhl.rovingu, skla a balsy tl.1mm do šablony. A pak jsem narazil na problém s koly. Nezbylo mi tedy nic jiného, než roztočit soustruh a vysoustružit ráfky a náboje z duralu. Ty pak provrtat vrtákem pr.0,8mm. Vlastní výplet je proveden v šabloně režnou nití. Pneumatika je ze silikonového kabelu pr. 6mm. Motor má válce na vrtačce vybroušeny ze styroduru. Pak kliková skříň. Zdvihátka ventilů jsou z balsy a smrkové lišty. Poté slepen purexem a nabarven natónovaným balakrylem.

 (10.1.2009) Konečně mám potaženo. Potahový papír jsem obarvil roztokem směsí čaje a koření kari, tím jsem dosáhl výsledného odstínu. Lakováno dvakrát napínacím lakem. Lanoví je z obarvené režné nitě, na každém konci je háček z drátu. Silueta L.Bleriota je nalepena na balse tl.2mm. Váha éra s motorem je 243g.

 (15.1.2009) Rc vybavení jsem zvolil lehké, tedy 2 mikroserva Carson, na výškovku a křidélka se spřaženými směrovkami. Tyto serva se mi osvědčily, tak je používám. Přijímač Jeti Rex 4, střídavý regulátor 18A a motor č.5 (cca 100W) jak jinak, než vlastní výroby.:-) Baterii uvažuji Li-pol Dualsky 620mAh - 3S.

Rozpětí: 1000mm (tedy v měřítku 1:8,9)
Délka: 620mm
Výška: 290mm
Váha: 0,2kg (bez RC a motoru)
Ovládané: S,V,K a Motor

Plánky: JPG a DWG

Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google
Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google
Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google
© Copyright 2007 – 2011. Zdeněk Kopeček. Všechna práva vyhrazena.