Nabídka:

Počasí:

  • Počasí zítra
  • Počasí pozítří

Počítadlo:

  • Počítadlo

Odkazy:

www.windguru.cz

www.modelbazar.cz

www.sam78.cz

www.rcmania.cz

www.kolmanl.info

www.lomcovak.cz

lmk.vsetin.org

fil.7x.cz

www.flyingisgreat.com

www.speaker.cz

Čarodějnice:

 (09.2005) Vznikla jako recese a jen náhodou. Kdysi jsem chtěl něco takového postavit, ale nevěděl jsem jak na to. Protože jsem ale na něco podobného narazil na internetu, bylo rozhodnuto. Jako bokorys jsem si ji překreslil v Autocadu a trochu upravil.
 Postavena je z Potpronu tl. 4mm. Lepeno Purexem. Rovná část koštěte je vyztužena z obou stran smrkovou lištou 8x3mm. Taktéž postava je vyztužena lištou 3x8mm, ale jen z jedné strany. 2 mikroserva PC-09 jsou umístěny až v polovině slaměné části, s přijímačem rex 4 jsou propojena prodlužovacími kabely. Nosnou plochu dělá klobouk, s náběhem oproti Vop asi 1 - 2st., který má kraje trohu zvedlé nahoru kvůli stabilitě a konec koštěte sloužící jako Sop Vop. Těžiště je cca 20cm od konce klobouku (od odtokové hrany). Byl jsem hrozně zvědavý, jak poletí a musím říct, že ovladatelnost je perfektní, až jsem se divil. Pohon jsem zkoušel Speed 300 na přímo, vrtuli z Coxe 0,8, ale odběr velký a výkon malý. Viz foto a video1.
 Po nabarvení balakrylem sice váha narostla, Speed 300 a převodovka 1:4 + regl jes 012 není sice nic moc, ale utáhne to. Viz foto a video2. Ovšem střídavý motor by jí slušel víc.
 Zvlášť efektní jsou průlety, nebo při západu slunce let na horizontu. Tak mně napadá, že by jsem ji vzal na Jeti meeting Drahotuše 2006?

Rozpětí: 690mm
Délka: 1617mm
Výška: 640mm
Váha: 320g
Ovládané: S,V,M

Plánky: JPG a DWG

Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google

Videa:

Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google
© Copyright 2007 – 2011. Zdeněk Kopeček. Všechna práva vyhrazena.