Nabídka:

Počasí:

  • Počasí zítra
  • Počasí pozítří

Počítadlo:

  • Počítadlo

Odkazy:

www.windguru.cz

www.modelbazar.cz

www.sam78.cz

www.rcmania.cz

www.kolmanl.info

www.lomcovak.cz

lmk.vsetin.org

fil.7x.cz

www.flyingisgreat.com

www.speaker.cz

Čihák Rapid:

 (05.2004) Starodávná letadla mě vždycky lákala, pokud si někdo vzpomene na seriál Muži na křídlech… to byla nádhera! a proto jsem si vybral právě ČIHÁKA.
 Na internetu se žádný plánek zadarmo nedal sehnat a já jsem měl naštěstí postavenou verzi na motor CO2 (viz foto před 15 lety) podle plánku p.Alferyho z časopisu Modelář. Konstrukce je celobalsová, potažena barveným papírem, ovládání je jako u skutečného letadla lanky. V mém případě jsou nahrazena režnou nití prosycenou nitrolakem Podvozek je odpružen. Kola s výpletem jsou letovaná z oc. drátu průměr 0,6mm , pneu je ze silikonového kabelu průměr 6mm. Dvě mikroserva ovládají jen VOP a SOP. Kryt motoru je natřen syntetickou stříbřenkou.
 Pohon tvoří SPEED 280, převod 1:4 +vrtule FSK(lopata) + regulátor JES 060 + bat. 2S Li-pol 700 mAh. Vzlety a přistání jsou hodně realistické a pomalé, éro ale ve vzduchu trošku padá po křídle, asi malé vzepětí, ale letí a to je důležité. Možná časem zkusím SPEED 300. V podvečerním klidu je polétání opravdovým relaxem… Viz foto a video.

 (06.2006) Myslím, že jsem byl tady tomu éru něco dlužen. Byla to dlouhá absence obrázků a videa z létání, ikdyž jsem s ním lítat byl. Nebyl se mnou nikdo, kdo by to nafotil. Takže fotky jsou z dnes už spíše modelářského letiště v Kelči. Je tam klid a pěkná vyasfaltovaná plocha. Motor č.1 + vrtule APC SF 9/4,7 + regulátor TMM na 12A, jsem použil jako pohon, spolu s baterií E-Tec 1500mAh 2S. Na Vop a Sop 2 Mikroserva PC-09 + přijímač Rex4+. Letová váha is baterií mi vyšla kolem 300g. Časem určitě doplním i nějkého pilota. Tímto jsem to napravil a jak se můžete přesvědčit sami, tak Čihák vypadá ve vzduchu opravdu překrásně.

Rozpětí: 1000mm
Délka: 735mm
Výška: 300mm
Váha: 0,20kg (bez RC a motoru)
Ovládané: S,V,M

Plánky: JPG a DWG

Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google
Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google
Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google

Videa:

Popis obrázku pro google
© Copyright 2007 – 2011. Zdeněk Kopeček. Všechna práva vyhrazena.