Nabídka:

Počasí:

  • Počasí zítra
  • Počasí pozítří

Počítadlo:

  • Počítadlo

Odkazy:

www.windguru.cz

www.modelbazar.cz

www.sam78.cz

www.rcmania.cz

www.kolmanl.info

www.lomcovak.cz

lmk.vsetin.org

fil.7x.cz

www.flyingisgreat.com

www.speaker.cz

Discus 1,5m:

 (07.2005) Tento model vznikl jako pokus o maketu skutečného větroně, ale z netradičního materiálu jako je Potpron a Styrodur. Trup je vybroušen ze tří vrstev tl. 2 cm a výsledný tvar polepen balícím papírem a nalakován. Křídlo je slepeno z Potpronu tl. 4 mm a po celé délce vyztuženo balsovými nosníky. Náhony výškovky a směrovky jsou bovdeny. Bohužel ale se mi nepodařilo z letadla dostat normální let, protože tvar nebyl upravován a štíhlost křídla je příliš velká. Tento materiál na křídla není vhodný, protože se příliš prohýbá.

 (10.2005) Ikdyž jsem si myslel, že Discus 1:5 asi nikdy lítat nebude, přeci jenom se mi podařilo tuto situaci změnit. Musel jsem zvětšit plochu křídel a celé éro jsem polepil balícím papírem a nalakoval. Tím se zvýšila celková tuhost hlavně křídel, která se přestala prohýbat. Zkusil jsem ještě osadit motor Speed 300 napřímo s vrtulí 15/7,5. těžiště vyšlo přesně na náběžné hraně. Došel jsem na pole a hodil. Let se podobal jako když letí oštěp, po přidání plynu ale začalo éro stoupat vzhůru, rychlost se značně zvýšila a let se ustálil. Polítání super! Je vidět že vyšší rychlost mu svědčí. Bohužel ale se motor usmažil vlivem nedostatečného chlazení.
 Zkusil jsem tedy motor \"280 sporting\" a lehčí, tedy i slabší LI-POLku. Váha se tím dostala z 300g na 250 a motor kupodivu ještě éro v pohodě utáhne Musím ale sem tam přistát a motor zchladit. na obloze vypadá model skvěle realisticky a lítání s ním je opravdu radost.

 (3.2005) Venku je pořát zima a tak jsem se rozhodl udělat nová křídla, Vop a lepší povrchovou úpravu. Vyrobil jsem také novou sklopnou vrtuli, která má listy z GWS 7/35 (rovná) a trámec je z duralu 6x6mm. Tah má velice dobrý, ale odběr se zvýšil. Musel jsem proto upravit ještě kužel vyvrtáním vstupního chladícího otvoru. Cílem bylo zlepšit celkovou aerodynamiku a klouzavost éra. To se taky potvrdilo, sice mi připadá semtam jako hotliner, ale i v silném větru lítá skvěle.

Rozpětí: 1500mm
Délka: 658mm
Výška:
Váha: 250g (+RC a motor)
Ovládané: S,V,M

Plánky: GIF a DWG

Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google
Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google
Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google

Videa:

Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google
© Copyright 2007 – 2011. Zdeněk Kopeček. Všechna práva vyhrazena.