Nabídka:

Počasí:

  • Počasí zítra
  • Počasí pozítří

Počítadlo:

  • Počítadlo

Odkazy:

www.windguru.cz

www.modelbazar.cz

www.sam78.cz

www.rcmania.cz

www.kolmanl.info

www.lomcovak.cz

lmk.vsetin.org

fil.7x.cz

www.flyingisgreat.com

www.speaker.cz

Orel 2,5m:

 Tak tohle je zase pokus o něco netradičního. Chodím lítat s větroni kousek za les na pole a vždy se objeví nějaký dravec(asi káně), který se začne zvědavě přibližovat. Nepříjemné na tom všem, je ale to, že se nejspíš nechce jenom přidat do tandemu, když kroužím termiku, ale mám dojem, že se snaží vetřelce vyhnat.
 Sice jsem na letišti ZDZ Poličná asi minutu takhle kroužil a nic mi neudělal, ale je to divný pocit, když letíte s větroněm před skutečným ptákem a on vás pořád následuje a snaží se dohnat. potom to spíš vypadá jako lítání ala kombat.
 Tak jsem se rozhodl, že je budu strašit já. Ochranáři mi snad prominou. Na útoky se ale nechystám.
 Křídla jsou slepena z Potpronu tl.4mm se žebry z balzy a torzním smrkovým nosníkem. Trup je vybroušen z desek Elaporu tl.20mm. Celek je pak polepen balícím papírem a nalakován. Barevná úprava je Balakrylem. Připadal jsem si, jako bych maloval nějaký obraz, pořád jsem na kresbu per musel míchat nový odstín. Mslím ale, že se mi to nakonec povedlo. Křídla se nasouvají mosaznými trubkami na mosazné kulatiny o průměru 8mm. Orel je ovládán výškovkou a křidélky.
 Letové zkoušky ovšem nedopadly dobře, nějak se mu lítat nechce. asi je to způsobeno nevhodným profilem křídla, letí buď hned do země, nebo zobákem nahoru. Asi by to chtělo nějaký pohon. Tohle bude ještě předmětem dalšího bádání.

Rozpětí: 2489mm
Délka: 885mm
Výška: 203mm
Váha: 1,4kg
Ovládané: V,K

Plánky: GIF a DWG

Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google
© Copyright 2007 – 2011. Zdeněk Kopeček. Všechna práva vyhrazena.