Nabídka:

Počasí:

  • Počasí zítra
  • Počasí pozítří

Počítadlo:

  • Počítadlo

Odkazy:

www.windguru.cz

www.modelbazar.cz

www.sam78.cz

www.rcmania.cz

www.kolmanl.info

www.lomcovak.cz

lmk.vsetin.org

fil.7x.cz

www.flyingisgreat.com

www.speaker.cz

Tourist CO2:

6.12.2012
 Tourist, další do sbírky "kysličníků" od podniku UV svazarmu Modela. Dnes už takovéto éro nejde jinak sehnat, než od někoho na inzerát. Ochotný kolega mi jej poslal na dobírku spolu s prvním Brigadýrem a tak si dělám na vánoce radost. Po rozbalení krabice byl výlisek trupu na pár místech prasklý a chybí pružný drát na hlavní podvozek. Ale to nevadí, je třeba si uvědomit, kolik času stavebnice musela u někoho strávit někde v regále, nebo na půdě a to pak k ůhoně není daleko.

29.12.2012
 Začal jsem se stavbou. Podle návodu jsem oddělil všechny Ps díly a pečlivě obrousil styčné plochy. Vše jsem lepil Herkulesem. Po slepení polovin trupu je vnitřek před hlavní přepážkou "vylaminován" ředěným Herkulesem a tenkým papírem v několika vrstvách. Nerovnosti a otlačeniny jsem vytmelil stejně jako u Brigadýra šlehaným sádrovým brousitelným tmelem. Oproti originálu jsem ještě přidal ostruhové kolečko, aby křehký trup nedřel o zem.

31.12.2012
 Tak jsem to stihl, ještě letos :-) Konec světa nenastal, tak jsem si řekl, že bych mohl Tourista postavit. Oproti originálu má balsová křídla, jen smrkový nosník 2x5mm zůstal. Barevné doplňky jsou z barevného Japanu, přilepeného ředěným Herkulesem. Celková váha je 93g, (podle plánku 90g) přisuzuju to ostruhovému kolečku.

Plánky: JPG a DWG

Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google
Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google
Popis obrázku pro google
© Copyright 2007 – 2011. Zdeněk Kopeček. Všechna práva vyhrazena.
© Copyright 2007 – 2011. Zdeněk Kopeček. Všechna práva vyhrazena.